Expozícia ,,Vo víre dejín,,

Vytvorili sme dalšiu historickú expozíciu venovanú obci Pusté Čemerné.

Človek vždy bol a je súčasťou dejín. Aby sa mohol dobre rozhodovať musí poznať svoju minulosť. V rámci nášho projektu ,,Po stopách času,, sme v priestoroch Nadácie LEA vytvorili historickú expozíciu s názvom ,,Vo víre dejín,,. Expozícia vznikla za účelom prezentácie dejín obce s poukázaním na paralelu vybraných svetových historických momentov a udalostí od praveku až po modernú dobu.

Expozícia obsahuje významné chronologické údaje obce, fotografie a originálne artefakty. Sú v nej aj zbierkové kuriozity, názorne približujúce, čo sa v tom ktorom čase odohrávalo vo svete vo viacerých oblastiach. V priestoroch nadácie je tak prezentovaných päť okruhov. Udalosti dediny, numizmatika regiónu, militárie palných zbraní, vývoj domácej žehličky i udalosti Olympijských hier.

Veríme, že každý návštevník si príde, ľudovo povedané ,,na to svoje,, a to najmä ten, ktorý nikdy nemal možnosť vycestovať a spoznávať svet. Nevšedným príbehom obce bude návštevníkov expozície sprevádzať interaktívny audiovizuálny sprievodca.

Expozícia bude sprístupnená pre podporovateľov nadácie od novembra tohto roku v areáli ,,Pamätného parku Nadácie LEA,, v Pustom Čemernom.