Koncert pre detskú onkológiu v Košiciach

Nadácia LEA a o.z. Integrácia spustili prvý ročník neverejných koncertov pre detskú onkológiu v Košiciach.

Prvý a úspešný ročník koncertov našej Nadácie LEA a o.z. Integrácia!

Naša Nadácia LEA plní sny. A to nielen zdravým, ale aj chorým deťom, ktoré bojujú o to najvzácnejšie - vlastný život! Niet totiž nad šťastný úsmev detí, ktorý sa nám podarí vyčariť. Aj preto sme sa rozhodli každý rok organizovať koncerty pre deti z detskej onkológie v Košiciach. Je pre nás totiž mimoriadne dôležité, aby si títo malí bojovníci vo svojej náročnej životnej etape aspoň trochu oddýchli a zabavili sa. Zároveň sme chceli povzbudiť i potešiť rodičov detí a personál nemocnice za ich obetavý prínos.

V našom prvom ročníku koncertu sme v spolupráci s o.z. Integrácia oslovili populárne osobnosti, aby prišli deťom do Detskej nemocnice v Košiciach zaspievať a spríjemniť im pobyt v nemocnici. Mimoriadne obľúbení Ondrej Kandráč a Lukáš Adamec nezaváhali ani na minútku a tak 23.06.2021 popoludní rozospievali deti v nemocničnom parku Detskej nemocnice v Košiciach.  "Toto publikum je iné a svojské v tom, že sa tu na nič nehráte. Tu musíte byť sám sebou. Na nič sa nehrajú ani ľudia, ktorí tlieskajú. Nie je nič dôležitejšie ako ich povzbudiť a pomôcť im v tomto boji so zákernou chorobou. Ak to poteší malých pacientov a ľudí, ktorí sú tu, tak to vždy rád urobím,“ vyznal sa  nám hudobník Ondrej Kandráč. S Lukášom teda hrali obľúbené hity, na ktoré malé hlavičky pomysleli a rozdávali nielen úsmevy ale aj darčeky. V mene nášho projektu sa nám podarilo zaistiť nielen finančný príspevok pre oddelenie detskej onkológie vo výške 1.000 eur, ale tých najmenších potešili najmä darčeky. Tie poskytla nielen naša Nadácia Lea a o.z. INTEGRÁCIA, no aj darcovia Slovenský futbalový zväz, Planeo, Milk Agro, ZŠ Šrobárova, Bardejovské kúpele, Zlatá studňa, Marek Hamšík, HC Košice, FC Košice, Nemanja Matic z Manchester United, Sola, Andrea Tatarková a Pavol Jurčo z T-Systems. Medzi deti počas koncertu prišli aj známi športovci Mišo Chovan a Miloslav Klíma z HC Košice a Erik Pačinda z FC Košíc.

Primárka Oddelenia detskej onkológie a hematológie  MUDr. Viktória Halušková našu  akciu a aktivity uvítala. „Sme veľmi vďační za materiálnu a finančnú pomoc detskej onkológii a za príjemné poludnie plné pozitívnych emócií, ktoré nás aspoň na chvíľu vytrhlo z každodennej rutiny,“ skonštatovala primárka Halušková.

Chceme deťom prinášať emócie, ktoré nemôžu dostať, pretože sú odkázané iba na nemocničné prostredie. Preto sme oslovili ich idolov – umelcov, aby prišli za nimi do nemocnice  a priniesli im úsmev, rozžiarili oči a aby aspoň na chvíľu zabudli na svoju bolesť a útrapy - to je naše krédo, ktoré chceme touto akciou napĺňať každoročne. Držte nám prsty a ak máte chuť pridajte sa k nám.

https://www.dfnkosice.sk/ondrej-kandrac-a-lukas-adamec-rozospievali-pacientov-aj-personal-nemocnice/