Medzinárodný deň detí

Oslávme radosťou i darom.

Každá krajina vo svete oslavuje Medzinárodný deň detí v iný deň. Napríklad v Argentíne je to druhá nedeľa v auguste, v Nemecku, je to ako u nás 1. jún, hoci aj tam sa v bývalom NDR oslavoval Medzinárodný deň detí 1. júna a v NSR 20. septembra a tento sviatok sa nazýval Svetový deň detí. Po zjednotení Nemecka sa Medzinárodný deň detí oslavuje už len 1. júna. V Maďarsku sa od roku 1950 oslavuje Deň detí poslednú nedeľu v máji. V Japonsku sa Medzinárodný deň detí oslavuje 5. mája, V Mexiku 30. apríla, v Poľsku 1. júna , vo Venezuele tretiu júlovú nedeľu a v moslimských krajinách 4.júla. Vo svete je za Medzinárodný deň detí od roku 1954 zvolený UNESCOm 20. november. Tento deň je charakterizovaný ako deň svetového bratstva a porozumenia medzi deťmi.

Na Slovensku sa Medzinárodný deň detí slávi od roku 1950. Pri jeho zrode stáli organizácie, ktorých poslaním bolo hájiť práva detí - Medzinárodná federácia žien, Odborové združenie učiteľov a Svetová federácia demokratickej mládeže. Je to deň venovaný naším najmenším. Deň, ktorý dospelí venujú detskému svetu, detským hrám, radostiam a detským srdiečkam.

Pri tejto príležitosti sme vďaka našim darcom, venovali hračky deťom v Krízovom centre pre matky a deti v Košickej Novej Vsi. Ďakujeme.

Venujte tento deň Vaším deťom, deťom Vašich blízkych a podľa možnosti aj iným deťom. Venujte im najmä lásku a obetavosť.