Otvorené dokorán

Diskusia o histórii Pustého Čemerného.

Vďaka starostovi obce Pusté Čemerné Ing. Jurajovi Jevínovi, sa dňa 13.06.2024 z príležitosti obecných akcií 770. Výročia prvej písomnej zmienky o obci Pusté Čemerné, môžu obyvatelia obce stretnúť s pánom PaedDr. Martinom Molnárom, historikom Zemplínskeho múzea v Michalovciach a vypočuť si prednášku o histórii tejto zaujímavej obce.

Pri tejto príležitosti po ukončení prednášky a diskusie na obecnom úrade, otvoríme brány nášho múzea "Po stopách času" a ukážeme návštevníkom okrem faksimile Prvej písomnej zmienky, prvýkrát aj novinky, ktorými sme obohatili naše zbierky. Je ňou zápisnica zo zasadania Zemplínskej stolice z roku 1728, medirytina mapy Zemplínskej stolice z roku 1810 a katastrálna mapa územia obce Pusté Čemerné z roku 1933.

Sme hrdí nato, že popri ďalších zbierkach, máme k dispozícii aj originály historických artefaktov, ktoré človek neuvidí len tak hocikde. Zároveň nás teší, že máme možnosť prezentovať ich na mieste tzv. koncentrovanej histórie obce Pusté Čemerné, ktorým je práve naše múzeum.

Veríme, že tým potešíme milovníkov histórie, fanúšikov obce, ale aj všetkých návštevníkov, ktorí k nám zavítajú. Tešíme sa na Vás.