Projekt iMISSION úspešne pokračuje

Bývanie pre chudobných ako inšpirácia pre bohatých.

Rozhodli sme sa pomôcť niekoľkým rodinám v Južnej Afrike. Jednou z nich je rodina, ktorú živí slobodná matka s dvoma deťmi a to bez ,,strechy nad hlavou,,. Teraz žije v jednoizbovom dome svojho suseda. Jej situácia je veľmi ťažká, pretože nemá veľké možnosti pre vlastné bývanie a takto je ťažké v živote pokračovať ďalej. Pustila sa preto (aj niektorí ľudia z dediny) do stavby vlastného domu. Títo ľudia vyrábajú tehly a stavajú nízkonákladový dom, ktorý bude postavený z tradičných nepálených tehál oblepený omietkou z cementu.

Tejto rodine sme pomohli finančne zaplatením robotníkov, čím sme zároveň podporili aj ich. Chceme týmto skutkom ukázať, že aj s ,,malou podporou,, sa dajú robiť v rozvojovom svete, naozaj ,,veľké veci,,.

Pritom stačí tak málo. Napríklad, zrieknuť sa v prospech iných nejakej maličkosti, ktorú si častokrát vieme kúpiť úplne zbytočne z obyčajnej malichernosti. Veríme, že týmto zmýšľaním pozitívne ovplyvníme najmä budúcnosť oboch detí, nech majú vyššiu šancu dôstojne sa začleniť do spoločnosti a tak v budúcnosti pomôcť vlastnému regiónu.

Pozrite si prosím videopozdrav z Južnej Afriky.

Súbory k stiahnutiu