RTVS uvádza...

Reportáž o múzeu v Pustom Čemernom.

Úspešný projekt Nadácie LEA "Po stopách času" vyvrcholil vznikom rovnomenného múzea - obecnej histórie obce Pusté Čemerné.

Sme hrdí na to, že tento nevšedný projekt zaujal aj slovenskú televíziu- RTVS, ktorá o tomto múzeu natočila reportáž, ktorá bude odvysielaná na RTVS 2 v televíznej relácii Regina v pondelok 22.01.2024 o 16.30 hod.

V reportáži sa prihovoria dvaja zo zakladateľov múzea Karol a Michal z rodiny Moravských, pán Mgr. Michal Čopák- emeritný starosta obce Pusté Čemerné a Mgr. Art. Peter Králik- autor prvého súsošia nášho zeolitového pustočemerňanského betlehemu.

Veríme, že táto udalosť osloví a inšpiruje ďalších ľudí, aby obdobnými aktivitami poslúžili svojmu okoliu a tak odkrývali tajomstvá zaviate časom. Nech sa zachová to, čo si zachovať zaslúži. Tradície a spomienky na staré časy pre potešenie, rovnako ako aj udalosti ťažkých pádov mnohých ér pre poučenie.

Reportáž si môžete pozrieť aj TU

Ďakujeme pani režisérke Silvii Košťovej a jej tímu za skvelú realizáciu. Veríme, že toto celoslovenské zviditeľnenie sa pomôže aj našej Nadácii LEA v ďalšej činnosti.